Pomoc i często zadawane pytania

Lokalizacja pojazdu, ostrzeżenia o wypadku i kradzieży, powiadomienia o spadku napięcia akumulatora, kontrola rodzicielska. Wszystko w Twoim telefonie.

Zapoznaj się z odpowiedziami na często zadawane pytania, a jeśli nie znajdziesz interesujących Ciebie informacji, zadaj własne pytanie za pomocą formularza.

Pytania i odpowiedzi

Gdzie mogę dowiedzieć się jakie funkcje oferuje aplikacja Car Assistant?

Na stronie dotsens.com przejdź do zakładki Aplikacja. Oprócz opisu funkcjonalności możesz obejrzeć film poglądowy, a także pobrać instrukcję obsługi aplikacji, z której dowiesz się jakie funkcje i możliwości posiada aplikacja Car Assistant. Ponadto  planujemy w przyszłości umożliwić korzystanie potencjalnym klientom z konta demo.

Czy mogę uzyskać bezpłatny dostęp do historii tras?

Tak. Każdy użytkownik zakładając nowe konto otrzymuje dostęp do historii tras na okres 1 miesiąca.

Z jaką częstotliwością urządzenie zrzuca pozycję w Polsce i w innych krajach UE?

Nasze urządzenie wysyła dane analizując przebyty dystans, kąt i czas. W Polsce punkty przesyłane są co minutę, natomiast na obszarze krajów Unii Europejskiej co 2-3 minuty.

Czy oferta z abonamentem w cenie urządzenia obowiązuje tylko w Polsce?

Użytkownik nie ponosi opłat transferowych i nie płaci abonamentu Standard przez pierwszy rok od momentu zakupu i aktywacji urządzenia na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Czy w aplikacji Car Assistant na swoim koncie mogę mieć dodanych więcej urządzeń?

Tak. Do swojego konta możemy dodawać więcej urządzeń DS1 i przez to obserwować jednocześnie większą ilość pojazdów.

Czy brak dodatkowych opłat transferowych obowiązuje również w innych krajach UE?

Tak. Użytkownik nie ponosi kosztów związanych z transferem danych z urządzenia DS1 na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Co się dzieje gdy urządzenie jest poza zasięgiem sieci?

Urządzenie zapisuje wszystkie dane do pamięci (może pomieścić kilka tysięcy odczytów). W momencie ponownego pojawienia się w zasięgu sieci GSM natychmiast przesyła wszystkie zapisane punkty na serwery.

Czy muszę doładowywać kartę SIM?

Nie można i nie trzeba doładować karty SIM. Gwarantujemy 1 rok transferu danych. Pod koniec tego okresu w aplikacji pojawi się instrukcja jak przedłużyć transfer danych z urządzenia.

Interesuje mnie możliwość sprawdzenia historii trasy jaką pokonał pojazd wyposażony w Wasze urządzenie.

Trasa historyczna oraz raporty przejazdów i postojów są funkcjami dodatkowo płatnymi. Dostęp do nich jest możliwy przez stronę map.dotsens.com (link Historia tras znajdziesz również w górnym menu tej strony).

Uwaga! Po zakupie Car Assistant każdy Klient otrzymuje miesięczny dostęp do tych funkcji gratis.

Istnieje również możliwość zarządzania i śledzenia pojazdów w bardziej rozbudowanym systemie zapewniającym dużo więcej funkcji: 3SAT Fleet Manager. Dzięki platformie Treesat.io, aby korzystać z tego systemu nie musisz tworzyć nowych kont – do zalogowania wystarczą Twoje dane z Car Assistant. Ważne – korzystanie z systemu 3SAT Fleet Manager wiąże się z dodatkowymi opłatami – abonament Prestiż.

Czy dostępna jest wodoodporna wersja urządzenia DS1?

Tak. Na zamówienie oferujemy urządzenia w wersji wodoodpornej. Trzeba się jednak liczyć z dłuższym czasem realizacji wynoszącym około 14 dni roboczych. Koszt takiego urządzenia ustalamy indywidualnie.

Czy jest możliwość zakupu tylko jednej sztuki na potrzeby prywatne?

Tak. Można zamówić zarówno jedno urządzenie jak i większe ilości. Zapraszamy do kontaktu z nami lub naszymi partnerami.

Czy Car Assistant pokazuje zawsze aktualną pozycję pojazdu?

Tak. Jeśli urządzenie ma podłączone zasilanie, pokazuje zawsze aktualną lokalizację pojazdu.

Czy urządzenie produkowane jest w Chinach?

Nie. Urządzenia DS1 to sprzęt najwyższej jakości. Produkowane są wyłącznie w UE, na nasze zamówienie i zgodnie z naszą specyfikacją.

Założyłem wcześniej konto, ale nie mogę się zalogować do aplikacji.

W pierwszej kolejności proszę sprawdzić, czy telefon lub tablet, na którym zainstalowano aplikację, jest połączony z Internetem.

Podczas wpisywania loginu, który jest numerem telefonu, konieczne jest dodanie numeru kierunkowego kraju, dla Polski +48 (np.: +48111222333).

W przypadku błędnego hasła istnieje możliwość ustalenia go od nowa – wystarczy w aplikacji na ekranie logowania wybrać funkcję „Resetuj hasło”. Na podany numer telefonu (login) zostanie wysłany kod weryfikacyjny, który umożliwi stworzenie nowego hasła.

Zainstalowałem aplikację, ale nie mogę jej przetestować, ponieważ nie wiem skąd wziąć numer seryjny urządzenia DS1. Czy mogę otrzymać od Państwa taki numer?

Przede wszystkim, aby korzystać z systemu Car Assistant musisz posiadać urządzenie DS1. Jeśli go nie masz, skontaktuj się z nami lub naszymi partnerami w celu dokonania zakupu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem możesz zwrócić zakupiony produkt bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty zakupu.

Jeśli posiadasz urządzenie DS1, numer seryjny znajdziesz na naklejce na jego obudowie.

Czy transfer danych przez Internet z urządzenia DS1 jest bezpłatny na zawsze?

Nasze rozwiązanie przewiduje, że komunikacja urządzenia DS1 z serwerami i aplikacją jest bezpłatna przez 1 rok. Po upływie tego okresu istnieje możliwość wykupienia abonamentu zgodnie z kwotami zawartymi w zakładce Zamów -> Zestawienie funkcji i cennik pakietów.

Czy z aplikacji Car Assistant mogę korzystać na kilku urządzeniach jednocześnie?

Tak. W na każdym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją podaj swój login i hasło.

Czy istnieje możliwość generowania raportów z informacjami o czasach przejazdów i postojów pojazdów?

Tak. Jest to opcja płatna. Dostęp do tej funkcji możliwy jest przez stronę map.dotsens.com. Link do strony znajdziesz również w górnym menu na stronie dotsens.com (Zaloguj).

Informacje odnośnie płatności znajdziesz w zakładce Cennik strony dotsens.com lub u naszych handlowców i partnerów.

Na jakiej zasadzie działa stałe połączenie urządzenia DS1 z Internetem? Czy nie zostanę zasypany niechcianymi reklamami?

Współpracujemy z platformą Treesat.io – operatorem Internetu Rzeczy nowej generacji. Transfer danych odbywa się więc między poszczególnymi elementami naszego systemu, czyli urządzeniami DS1, naszymi serwerami, aplikacjami mobilnymi i www.

W Car Assistant nie ma popularnych, jak w innych aplikacjach, reklam Google. Niemniej jednak, w oddzielnej przyjaznej zakładce naszego oprogramowania, przewidzieliśmy miejsce na oferty i promocje. Mogą tam znajdować się oferty naszych partnerów. Będą to być zarówno oferty urządzeń, jak i usług komunikujących się ze sobą dzięki platformie Treesat.io. Dzięki temu użytkownik będzie mógł skorzystać z różnorakich udogodnień takich jak np.: ochrona na zawołanie, zarządzanie flotą pojazdów czy sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu.

Czy moje dane znajdują się na serwerach w Polsce czy w Chinach?

Twoje dane są w sposób bezpieczny gromadzone na naszych serwerach w Polsce. Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań i technologii firm Treesat.io i Erlang Solutions.

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi aplikacji Car Assistant

Instrukcja montażu jednostki DS1

Zadaj pytanie

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Użyj specjalnego formularza aby uzyskać pomoc. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak tylko będzie to możliwe.